Menu

Malý rozměry. Velký výkonem.

Nový MF TH.8043 nabízí větší výšku zdvihu 7,5 metrů při maximální zvedací kapacitě 4 300 kg (o 13 % více než u modelu MF TH.7038).

Zvedací kapacita pro nejběžnější nakládací podmínky návěsu (výška zdvihu 4 m a vysouvání výložníku 2 m) je nyní vynikajících 4 300 kg. Toto významné zvýšení o 700 kg ve srovnání s modelem MF TH.7038 přináší novou úroveň produktivity. Kapacita při maximálním vysunutí výložníku byla rovněž zvýšena na 1 600 kg. MF TH.8043 proto dokáže zvedat břemena s velkou hmotností i s nářadím odkloněným od stroje.

Celková délka zůstává pod 5 metry a celková šířka nepřekračuje 2,36 metru (s pneumatikami 460/70 R24).  Společně s nezměněným rozvorem náprav 2 870 mm získáte obratnost, stabilitu a vynikající pracovní vlastnosti.

 

Nové upevnění výložníku

Výložník, klíčová součást troje, není jen o 50 cm delší pro větší výšku zdvihu, ale rovněž využívá výhod zcela nového designu násady. Inovativní design ve tvaru Z poskytuje špičkovou kombinaci zvýšených pracovních kapacit a kompletní integrace systému.

Tato nová násada ve tvaru Z umožňuje dosahovat větších pracovních úhlů až o 13° u vyklápěcího úhlu (celkem 49°) a 17° u celkového rozsahu pohybu násady (159°).

Nový, plně integrovaný systém neovlivňuje pracovní kapacity ani výhled (například nedochází k žádnému omezení při nakládání balíků). Současně došlo ke zvýšení robustnosti. 

 

Motor s vysokým výkonem a nízkými nároky na údržbu

Model MF TH.8043 je poháněný vysoce výkonným čtyřválcovým motorem se zdvihovým objemem 3,4 litrů a výkonem 130 hp (96 kW), který používá jednoduchou technologii pro splnění nejnovějších emisních směrnic. Bez požadavků na turbodmychadlo s proměnnou geometrií a částicový filtr (DPF) pro vznětové motory poskytuje bezúdržbový systém regulace emisí plný výkon za všech okolností.

Pro zemědělce pracující v prašném prostředí je určený zpětný chod ventilátoru jako součást standardní výbavy. Vstupy sání vzduchu jsou udržovány v čistotě pro maximální chlazení a výkon motoru. Lze nastavit automatickou činnost v závislosti na teplotě vzduchu, nebo lze nastavit činnost v předem nastavených intervalech.

 

Plynulá, komfortní a účinná převodovka

SCS – Speed Control System (systém regulace otáček) – umožňuje řidiči nastavit pojezdovou rychlost vpřed nezávisle na otáčkách motoru. Zajišťuje optimální výkonnost a efektivitu při používání nářadí vyžadujících vysoké průtoky ale nízkou a konstantní rychlost pohybu.

Současně funkce AutoShift zajišťuje automatické zařazení nižšího hydrostatického převodového stupně při zvýšení zatížení pro vyšší komfort a účinnost.

 

Stabilní a robustní

Model MF TH.8043 s rozvorem náprav 2,87 m je referenčním modelem z hlediska stability a tahové síly v tomto segmentu trhu, aniž by byly ovlivněny manévrovací schopnosti.

Řada MF TH byla vždy oceňovaná pro svou robustní konstrukci, včetně silného ochranného plechu pod strojem pro nedostižnou spolehlivost. Nový model MF TH.8043 pokračuje v tradici a integrální ochrana pod strojem je zahrnuta do standardní verze.

 

Drobnosti, které dělají rozdíl

Drobné detaily někdy mohou znamenat obrovský rozdíl, pokud stroj používáte denně.  Chytré systémy a automatické funkce Massey Ferguson zjednodušují a usnadňují pracovní den řidiče.

Automatická parkovací brzda poskytuje zvýšenou bezpečnost. Parkovací brzda je automaticky zapínána při nízkých otáčkách motoru, je-li stroj v neutrální poloze nebo zastavený.     

Odpružení výložníku nabízí řidiči vynikající komfort díky automatické aktivaci v závislosti na pojezdové rychlosti vpřed.

 

Klíčová je flexibilita

K dispozici je široká škála nářadí včetně zcela nové velkoobjemové lopaty s objemem 3 500 l na sypké materiály. - lopata s největším objemem pro teleskopické manipulátory na dnešním trhu. Zvyšuje produktivitu až o 20 % ve srovnání se svým předchůdcem.  

S použitím volitelného hydraulicky ovládaného rychloupínacího systému násady se nářadí připojuje a odpojuje snadno, aniž by bylo nutné opouštět kabinu.

Model MF TH.8043 je vybaven řadou závěsných zařízení pro snadné tažení přívěsů, s pevnou, nastavitelnou nebo automatickou hubicí a s volitelným závěsem pro jednonápravový přívěs.

 

Široký a komplexní rozsah

Celá řada teleskopických manipulátorů MF TH nyní obsahuje šest modelů - od nejkompaktnějšího stroje po maximální kapacitu - pro splnění širokého spektra potřeb.

 

Hlavní charakteristiky MF TH.8043

  • Nové rozměry pracovních kapacit s maximální výškou zdvihu 7,5 m a maximální kapacitou zvedání 4,3 tuny.
  • Nová lopata 3 500 l - největší objem dostupný na trhu.
  • Zcela nová konstrukce výložníku dosahuje špičkových pracovních úhlů a kapacit. Nové automatické řízení odpružení výložníku.
  • Vysoce výkonná hydraulická soustava se snímáním zatížení dodává průtočné množství oleje až 190 l/min díky optimalizované konstrukci.
  • Špičková přesnost a jízdní komfort, který poskytuje hydrostatická převodovka, jsou zajištěny intuitivním systémem pro snazší ovládání. 
  • Nedostižná výkonnost motoru se zdvihovým objemem 3,4 litrů a výkonem 130 hp (96 kW).
  • Nejlepší výhled a komfort ve své třídě poskytuje jedinečný design kabiny, umožňující řidiči výhled z kabiny v rozsahu 360° při snížení hladiny hluku.

Fotografie